Cafe Brudenshaft GdańskYang Guang Chińska w GdańskuSun Stone w GdańskuGdania Amber-Silver w GdańskuApartament Gdański Gród GdańskFive Point Hostel GdańskImperial Apartments w GdańskuArkadia Spa GdańskRistorante I PazziRestauracja Alanya Kebab Starówka GdańskaPiwnica Św. Jerzego GdańskPijalnia Wódki i Piwa w GdańskuPizzeria da Grasso GdańskMuzeum Archeologiczne w GdańskuGAleria da Vinci GdańskMuzeum II Wojny ŚwiatowejRoom of Plenty GdańskRestauracja Bazar w GdańskuMabe Beauty and Massage w GdańskuSalon Fryzjerski Prive GdańskSpameed w GdańskuKonopna Farmacja w GdańskuAparatamenty nad Motławą w GdańskuBilly's Restauracja Gdańsk ForumRestauracja Rękawiczka Gdańskgrass Food and Dring GdańskQuiris Home of Hair and Beauty w GdańskuAudioguide GdańskHotel GdańskBrovarnia w GdańskuHappy -Przewóz Osób w GdańskuDiamond Clinic GdańskNowa Holendia ElblągTop Toys Lego Store GdańskGaleria Bałtycka w Gdańsku Salon Fryzjerski Excellent Q Sheline Beauty w Gdańsku Transport z lotniska w Gdańsku Taxi w Gdańsku - Super Halo Taxi Wypożyczalnia Rowerów przy Hotelu Królewskim Wypożyczalnia Rowerów przy Hotelu Admirał w Gdańsku Wypożyczalnia Rowerów, Rowerem po Gdańsku Tetr Szekspirowski w Gdańsku Diabelski Młyn w Gdańsku Jump City w Gdyni Multikino w Gdańsku Tramway Wodny na Hel Pit Stop Gokarty w Gdańsku Kolibki Adventure Park w Trójmieście Restauracja Szafarnia w nad Motławą Popłyń Statkiem na Westerplatte Atrakcje Gray w Paintaball w Gdańsku Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku Hala Targowa w Gdańsku Galeria Madison w Gdańsku Restauracja La Pampa w Gdańsku Restauracja Filharmonia nad Motławą Tawerna Dominikańska nad Motławą Bar u Szkota na gdańskiej starówce Restauracja Swojski Smak w Gdańsku Restauracja Libertas w Gdańsku Klub Red Light w Gdańsku Jadalnia Pod Zielonym Smokiem Restauracja Panorama w Gdańksu Smażalnia Ryb Oskar w Gdańsku No To Cyk w Gdańsku Tawerna Mestwin w Gdańsku Herbaciarnia Maraska w Gdańsku Restauracja Literacka w Gdańsku Restauracja Gdańska Starówka Gdańska Bioway Gdańsk Old Town Hostel w Gdańsku Midtown Hostel Willa Biała Lilia w Gdańsku Hostel 22 Dom Harcerza Dom Aktora restauracja Billy's w Gdańsku Restauracja Baryłka w Gdańsku 3 City Hostel Arcadia Spa Filip Hostel World Hostel La Pampa Wielki Mlyn Hewelianum Teatr Szekspirowski Restauracja Szafarnia

Ilustrowany MAPA | Przewodnik po Gdańskiej Starówce

Zwiedzanie Gdańskiej Starówki

Nasz ilustrowany przewodnik po Gdańsku jest jedyny w swoim rodzaju. Jak na dłoni ukazuje charakter starego miasta Gdańska. Jest on niezwykle przydatny nie tylko w orientacji w terenie, ale również pozwala na szybkie odnalezienie hotelu w centrum Gdańska, restauracji nad Motławą czy też clubu na starówce na nocne balowanie. Wszystkie te informacje a także informacje o atrakcjach turystycznych w Gdańsku, znajdują się w portalu Mapki z Daszkiem na jednej stronie. Jeżeli planujesz podróż do Gdańska - to znalazłeś się we właściwym miejscu. Wystarczy odbyć wirtualny spacer kursorem po naszej mapie Gdańska, bądź skorzystać z katalogu restauracji, noclegów i atrakcji jakie można znaleźć na starówce Gdańskiej po lewej stronie mapy. Po przyjeździe nie zapomnij zaopatrzyć się w ilustrowany przewodnik po mieście. Mapkę z Daszkiem znajdziesz w każdej informacji turystycznej, wielu restauracjach, hotelach i wszędzie tam gdzie zagląda turysta. Informacje szczegółowe, znajdziesz na mapie. Poniżej prezentujemy krótki podgląd tych informacji jakie można odszukać na planie miasta Gdańska powyżej. Dla anglojęzycznych turystów przygotowaliśmy podobny materiał o Gdańsku w języku angielskim na portalu www.map-shack.com.

NOCLEGI NA STARÓWCE GDAŃSKIEJ

Booking.com

WYSOKIEJ KLASY HOTELE NA STARÓWCE GDAŃSKIEJ:

Gdańska Starówka oferuje szeroki wybór, pięknych, elegancjich hoteli. W iście królewskim stylu można zamieszkać na Starówce w Gdańksu ii wypocząć w otoczeniu piękna, kultury i sztuki. Wśród wybranych przez nas miejsc znajdziecie Mercure Hevelius, Wolne Miasto, Bonum, Hilton, Hanza, Goldwaser, Gdańsk, Holland House, Radisson Blu, Artus, Królewski. Rezerwacji luksusowego hotelu na Gdańskiej Starówce dokonać można korzystając z mapy gdańkich hoteli powyżej.

TANIE NOCLEGI - HOSTELE NA STARÓWCE GDAŃSKIEJ

Hostele dzisiejsze to nie to co dawne przygnębiające wnętrza. Dziś hostele na Starym Mieście w Gdańksu posiadają lekki, ze smakiem dobrany wystrój. Pomieszczenia są czyste i tchnią przyjazną atmosferą. Polecamy sprawdzone i lubiane miejsca na Gdąńskiej Starówce: World Hostel, 5 Point Hoste,l Grodzki Gród, Filip Hostel, 3 City Hostel, Dom Harcerza Hostel 22 Midtown Hostel, Old town Hotel Gdańsk. Rezerwacji hostelu można zarezerwować korzystając z mapy powyżej.

APARTAMENTY W CENTRUM GDAŃSKA na Gdańskiej Starówce:

Od wielu lat, ale w szczególności ostatnio przyba apartamentów na wynajem na Starym Mieście w Gdańsku. Do wyboru są dziesiątki przepięknych wnętrz. My polecamy sprawdzone : Apartament Zacisze, Imperial Apartments oraz Apartament and Motławą. Wystarczy spojrzeć na okno w bookingu powyżej - dosłownie kążdy znajdzie coś dla siebie.

 

GDZIE DOBRZE ZJEŚĆ W GDAŃSKU?

Starówka Gdańska oferuje wiele wspaniałych, niepowtarzalnych zakątków kulinarnych. Niemalże każda z bajecznych uliczek posiada unikalną restauracyjkę, kafejkę, bar.

RESTAURACJE NA STARÓWCE GDAŃSKIEJ

Irish Pub, Kreska, Królewska, Euro, Blaszany Bebenek, Buddha,Brovarnia,Elita (disco club), Velvetka, Kuchnia Rosyjska, Miasto Aniołów, Pizzeria Napoli, W Starym Kadrze, Gdańska, U Dzika (pierogarnia), Cico Cafe, Sphinx,La Pampa, Nad Motławą, Baryłka (kuchnia polska), Żuraw, Panorama, Przystań Gdańska, Degustatornia, Kubicki, Qurczak,Fellinii, Scampi, Jacobson Bar, Republica, Matmorfoza, Carte D’Or Cafe, Costa Cafe, Maraska Cafe, Cafe Ferber, Enigma Cafe, Pueblo, Przystanek Piwna, Miasto Aniołów, Que Pasa?, Przed Bramą, Panorama, Pub Piwnica, Palowa, Pub Duszek, Swojski Smak, Tawerna Dominikanska, Tawerna Mestwin, U Szkota, Napoli Pizzeria, Green Way, Yang Guang (chińska), Bistro Renata

FAST-FOOD NA STARÓWCE GDAŃSKIEJ

Na starówce Gdańskiej nie brakuje również barów szybkiej obsługi. Niezależnie czy są to duże, znane sieci , czy też lokalne punkty z typowym dla naszego regionu poczęstunkiem - wszytkie znajdują się w zasięgu, nazwijmy to - spacerowym. Oto one: Pizzeria Napoli, Green Way, Yang Guang (chińska), McDonald's, Bistro Renata,

KAWIARNIE NA GDAŃSKIEJ STARÓWCE

Kawiarnie Gdańskie sa urzekające. Nie ma co dużo pisać, trzeba się po prostu wybrać na kawę, lody czy ciacho. Serdecznie zapraszają: Królewska, Buddha, Velevetka, W Starym Kadrze, Cico Cafe, Kubicki, Matmorfoza, Carte D’Or Cafe, Costa Cafe, Maraska Cafe, Cafe Ferbe, Enigma Cafe, Przystanek Piwna ;

KLUBY I BARY W CENTRUM GDAŃSKA – Stare Miasto Gdańsk WIECZOROWĄ PORĄ


Po prostu zajrzyj tu: Irish Pub, Brovarnia , Blaszany Bębenek , Kreska, Elita (disco club), Miasto Aniołów, Degustatornia, Bistro Renata, Jacobsen Bar, Republica, Matmorfoza, Pueblo, Przystanek Piwna, Miasto Aniołów, Que Pasa?, Przed Bramą, Pub Piwnica, Palowa, Pub Duszek U Szkota.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE W CENTRUM GDAŃSKA - na Starym Mieście


Właściwie śmiało można stwierdzić, że cała Starówka Gdańska jest jedną wielką atrakcją turystyczną. Są jednak atrakcje wewnątrz atrakcji. Warto się im przyjrzeć: Rejsy Perła Lew BBQ Donat, Ciuciu Cukier Artist, Wypożyczalnia Kajaków Zabi Kruk, Polowanie na dorsza

ZAKUPY NA STARÓWCE GDAŃSKIEJ oraz w gdańskich domach handlowych


Nowoczesne Centrum Handlowe w Centrum Gdańska Nie trzeba wybierać się w dalekie podróże aby zrobić zakupy w Gdańsku. Wśród przepieknych zabytkowych budynków, w atmosferze starego miasta można z łatwością znaleźć nowoczesne centrum handlowe najwyższej klasy - Medison . Zabytkowe Centra Handlowe w Centrum Gdańska Dla tych, którzy lubią robić zakupy w atmosferze starego miasta proponujemy Zbrojownię i Halę Targową W trakcie zakupów w Hali Targowej można nawet zwiedzić Muzeum Archeologiczne znajdujące się w samym sercu tego zabytkowego budynku. Oryginalny Sklep na Starówce Gdańskiej W trakcie spaceru po ul. Długiej sugerujemy zajrzeć do jedynego w swoim rodzaju sklepu - Ciuciu Cukier Artist , gdzie można skosztować wyśmienitych słodkości i przyglądać się jak są one wykonywane.

BURSZTYN - IDEALNA PAMIĄTKA Z GDAŃSKA

Bardzo ważna składowa gdańskiej kultury to manufaktura bursztynu. Gdańsk słynie z najpiekniejszych na świecie wytworów z bursztynu. Starówka usiana jest uroczymi sklepikami z unikalną biżuterią. Niektóre z galerii są jednocześnie wartaszatem gdzie bursztyn jest obrabiany. Naszą szczególną uwagę zwrócił warsztat Mitchel Amber Manufacture na Długim Pobrzeżu gdzie można przekonać się jak manufaktura bursztynu wygląda w praktyce. Szczegóły na temat pokazów uzyskać można odwiedzając portal galerii http://www.ambermanufacture.com.pl . Nie ma lepszego upominku jak bursztyn z wybrzeża gdańskiego.


ROZRYWKI KULTURALNE NA STARÓWCE GDAŃSKIEJ - Baw się na Starym Mieście w Gdańsku

Miejsca, które warto wziąć po uwagę to Gdańska Filharmonia Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Kino Neptun oraz Kino Krewetka. Koniecznie ale to koniecznie należy odwiedzic Wystawę Drogi do Wolności oraz nowo otwarte Europejskie Centrum Solidarności. Następna ważna składowa gdańskiej kultury to manufaktura bursztynu. Gdańsk słynie z najpiekniejszych na świecie wytworów z bursztynu. Starówka usiana jest uroczymi sklepikami z unikalną biżuterią. Niektóre z galerii są jednocześnie wartszatem gdzie bursztyn jest obrabiany. Naszą szczególną uwagę zwrócił warszat Mitchel Amber Manufacture na Długim Pobrzeżu gdzie można przekonać się jak manufaktura bursztynu wygląda w praktyce. Szczegóły na temat pokazów uzyskć można odwiedzając portal galerii http://www.ambermanufacture.com.pl . Nie ma lepszego umpominku jak bursztyn z wybrzeża gdańskiego.

ZABYTKI W CENTRUM GDAŃSKA - MAPA GDAŃSKIEJ STARÓWKI - Szlaki Historyczne Gdańska

Na bok długie opisy - tu znajdziesz coś naprawdę ciekawego. Niemalże wszystkie historyczne obiekty Gdańskiej starówki znajdują się na naszej mapie. Aby odkryć najważniejsze informacje o każdym zabytku należy najechać na obiekt kursorem. Pojawi się wówczas na ekranie, krótka ale treściwa informacja o każdym z nich. A oto lista zabytków: Baszta Jacek, Baszta Łabędź, Bazylika , Mariacka, Brama Chlebnicka, Brama Mariacka, Brama Straganiarska, Brama Św., Ducha, Dwór Artusa, Brama Świętojańska, Kościół Św. Bartłomieja, Kościół Św. Brygidy, Kościół Św. Elżbiety, Kościół Św. Jakuba, Kościół Św. Jana, Kościół Św. Józefa, Kościół , Św. Katarzyny, Kościół, Św. Mikołaja, Kościół, Św. Piotra i Pawła, Ratusz Staromiejski, Wielki Młyn, Wieża Więzienna, i Katownicza, Zielona Brama, ZŁota Brama, Żuraw.

MUZEA W GDAŃSKU - na Starym Mieście

Przy zwiedzaniu zabytków nie można zapomnieć o muzeach. Polecamy następujące muzea: Bazylika Mariacka, Muzeum Narodowe, Wieża Więzienna, i Katownicza, Żuraw, Muzeum Drugiej Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarnosci, Muzeum Zabawek

TRANSPORT I TAKSÓWKI W GDAŃSKU

Czym podróżować po Gdańsku? Taksówki są zawsze w zasięgu ręki. My zaufaliśmy najbardziej Super Halo Taxi i swobodnie możemy tą firmę polecić. Są solidni i uczciwi. Po Gdańskiej starówce podróżować można również drogą wodną, np. na sportowo – kajakiem. W tym celu należy, korzystając z naszej mapy, udać się do wypożyczalni kajaków Zabi Kruk. Gwarantujemy satysfakcję z takiej formy zwiedzania. Nasi partnerzy z Żabiego Kruka - pasjonaci sportu kajakowego i miłośnicy Gdańska dostarczą instruktazu i spowodują, że wyprawa obejmie najciekawsze miejsca starówki. Zwiedzać i podróżować można też w wielkim stylu - starodawnym galeonem. Polecamy tą niezwykle przyjemną i jakże edukacyjna formę transportu. Tych którzy chcieliby się wybrać galeonem na wycieczkę nie tylko w przestrzeni ale i w czasie uprzejmie odsyłamy na przystań na Rejsy Perła Lew.